Huawei Watch GT2 – Akıllı Saat


0
5 shares

Son dönemlerin popüler akıllı saati Huawei Watch GT2 inceleme konuğumuz. Öncelikle hızlıca teknik özelliklere bir bakalım. Ardından kullanıcı deneyimlerini paylaşalım.

46 mm’lik ürün inceleme konumuz. 10.7 mm kalınlığa sahip. 41 gr ağırlığa sahip. Bu ağırlık ürünün kayışsız ağırlığı. Klasik modelinde deri bir kayışa sahip sport modelinde ise silikon kayış bulunmakta. Farklı kayışlar satın alıp saatinizi kişiselleştirebilirsiniz. Kasa paslanmaz çelik. Çizilmez bir cama sahip ve kasa ile uyumu çok güzel. En güzel ve kullanışlı özelliklerden biride 50 metreye kadar suya dayanıklı olması. Normal ayarlar ile iki hafta pil ömrü sununa saat kullanıcıları memnun edecek düzeyde. 455 mAh bir pile sahip. Kablosuz şarj standı aslında mıknatıslı bir şarj istasyonu ama güzel ve konforlu çalışıyor. Şarj standı Type-C ile çalışıyor.

Huawei Watch GT2

Ekran kalitesi selefine göre daha da geliştirilmiş. 1.39 inç AMOLED 454 x 454 HD ekranı 462 PPI ekran yoğunluğuna sahip. Ekranda siyahlar ve renkler çok güzel. Saatin içinde Kirin A1 işlemci ve 4 GB’lık bir hafıza ile birlikte geliyor. Saatinize yüklediğiniz müziklerinizi doğrudan saatiniz üzerinden bir mp3 çalar gibi çalabiliyorsunuz. İsterseniz Bluetooth kulaklık bağlayıp kulaklığınızla müziklerinizi dinleyebilirsiniz.

Huawei Watch GT2

Bluetooth’tan bahsetmişken Bluetooth versiyonu BT5.1 modern ve az güç tüketen avantajlı bir platform. Huawei Watch GT 2 de selefinde olmayan ve belkide en önemli özelliği telefonla konuşabilme özelliği. Mikrofon ve hoparlör kalitesi beklentileri karşılar nitelikte. Telefon ve saat ile bağlantıyı Huawei Health uygulaması üzerinden yapıyorsunuz. Buna saatinize müzik göndermekte dahil.

Huawei Watch GT2

Huawei Watch GT2 hem Android hemde iOS cihazlarala uyumlu bir şekilde çalışmakta. Biz testlerimizde iOS ile birlikte sorunsuz kullandık. Bildirim tarafında telefonunuzu gelen çoğu bildirim saatinizede geliyor ama cevaplama işlemi yapılamıyor. Apple Watch bu özelliği sahip ve özellikle WhatsApp mesajları yanıtlama konusunda çok rahatlatıcı olabiliyor.

Huawei Watch GT2

Sensörler ve Sporcular için;

Sensörler ve sporcuları ilgilendiren özelliklere bir göz atalım. Çok aktif olarak spor yapmıyorsanız saat düzenli olarak kalp atış ritminizi stres durumunuzu, uyku düzen ve kalitenizi ve adım sayınızı ölçüyor. Çoğu saatte ve bileklikte olduğu gibi uzun süre hareketsiz kalmanı durumunda uyarı vererek kalkıp hareket etmenizi istiyor. Sporcular için çok güzel özelliklere de sahip. Saat üzerinde ivme ölçer, jiroskop, jeomanyetik sensör, optik kalp atış sensörü, ortam ışığı sensörü, hava basıncı sensörü ve kapasitif sensör bulunmakta.

Saat üzerinde dokunmatik ekran dışında kullanabilmeniz için iki tuş bulunmakta isterseniz alttaki tuşa atama yapabiliyorsunuz. Ekranı isterseniz sürekli açık halde tutabiliyorsunuz ama bu durum pil ömrünü etkilediğini unutmayın.

Son gelen güncelleme ile telefon ile bağlandığı zaman veri aktarım hızı arttırılmış. Klasik saatlerden sonra adaptasyon sorunu yaşamadan kulanmaya başlayabiliyorsunuz. Gelecek yeni güncellemeler ile yeni kadran tasarımları hatta kişiselleştirilebilir kadranları hazırlayabilmek kullanıcı beklentimiz olarak belirtelim.

🛒 🛍️ Satın alabileceğiniz mağazalar ↙️

| Trendyol | Teknosa | MediaMarkt | AliExpress |

Göz atmayı unutma!: https://www.trendinus.com/trendyol/bluetooth-kulaklik-trendyolda-en-cok-satan-top-10/


Like it? Share with your friends!

0
5 shares
trendinus

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir